• اروميه، كيلومتر 4 جاده سرو صندوق پستی 874
  • 32511565-8(044)

طرز تهیه تارت انار و شکلات

طرز تهیه تارت انار و شکلات

طرز تهیه تارت انار و شکلات

مواد لازم:
بیسکوییت پتی پور 2 بسته
کره 130 گرم
شکلات تخته ای 200 گرم
انار 2 عدد بزرگ
خامه 200 گرم


طرز تهیه و دستور پخت:
مرحله اول 
در ابتدا و برای شروع سراغ بیسکویتها می رویم و 2 بسته بیسکوییت پتی پور را با کمک غذا ساز و یا با دست و یا با قرار دادن آنها داخل نایوان و کوبیدن آن با پشت قاشق ، بیسکویت را به صورت ریز و حالت پودری، خرد می کنیم. (بیسکویت پتی پور می تواند ساده و یا شکلاتی باشد) و سپس بیسکوییت پودر شده را داخل یک کاسه می ریزیم.


مرحله دوم 
سپس در این مرحله 130 گرم کره را با کمک حرارت ذوب می کنیم . سپس کره ذوب شده را با بیسکویت خرد شده مرحله اول در داخل کاسه مخلوط می کنیم و هم می زنیم.


مرحله سوم
سپس در این مرحله مخلوط کره و بیسکویت پتی پور خرد شده را داخل قالب تارت و یا قالب مورد نظر می ریزیم. مواد را خوب به کف و دیواره قالب با فشار پشت قاشق ، پرس می کنیم و تا حد ممکن فشار می دهیم تا منسجم شود. سپس مواد را به مدت 45 دقیقه داخل یخچال می گذاریم تا کاملا سفت و سرد شود و در واقع کره باعث سفت شدن بیسکویت های خرد شده می شود.


مرحله چهارم 
سپس در این مرحله خامه صبحانه 200 گرمی را داخل یک ظرف بریزید و ان را روی گاز گرم کنید و سپس 200 گرم شکلات را خرد کنید و داخل خامه بریزید و اجازه بدهید شکلات در خامه حل شود و باز شود و کاملا یکدست شود (در صورت تمایل می توان بجای اینکه از ترکیب 1 بسته خامه ساده و 200 گرم شکلات استفاده کرد، از 1 بسته 200 گرمی خامه شکلاتی و 200 گرم شکلات استفاده کرد، این کار اختیاری است ضمان درصد تلخی شکلات نیز اختیاری است ).


مرحله پنجم 
سپس در این مرحله قالب تارت را بعد از 45 دقیقه از یخچال بیرون می آوریم و با شکلات و خامه آماده شده در مرحله 4 ، داخل تارت را پر می کنیم. سپس دوباره تارت را برای مدت 15 دقیقه دیگر داخل یخچال می گذاریم تا خنک شود.( توجه شود اگر تارت بیشتر از 15 دقیقه داخل یخچال بماند ترکیب شکلات و خامه روی ان خیلی سفت می شود و دانه های انار به آن نمی چسبند).


مرحله ششم
سپس در این مرحله 2 عدد انار را می شوریم و پوست می کنیم و آنها را با دست دانه دانه می کنیم. سپس دانه های انار دان شده را روی ترکیب شکلات و خامه تارت می ریزیم و در همه جای آن بطور یکنواخت پخش می کنیم.سپس تارت را برای مدت 4 ساعت دیگر داخل یخچال می گذاریم.


مرحله هفتم
سپس در این مرحله وقتی تارت خوب خنک شد و بعد از مدت 4 ساعت، آن را از یخچال بیرون می آوریم.

نوش جان:)

ماموریت و اهداف

شركت آذر شهد با پیاده سازی سیستم مدیریت كیفیت بر مبنای استاندارد بین المللیISO 9001:2000 و نیز سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی بر مبنای سیستم تحلیل خطر و كنترل نقاط بحرانی (HACCP) موجبات بهبود مستمر سازمان و رضایت مشتریان خود را فراهم ساخته است.