• اروميه، كيلومتر 4 جاده سرو صندوق پستی 874
  • 32511565-8(044)

طرز تهیه شیرینی پفکی (مرنگ)

طرز تهیه شیرینی پفکی (مرنگ)

طرز تهیه شیرینی پفکی (مرنگ)

مواد لازم برای ۴ نفر
زرده تخم مرغ ۳ عدد
پودر قند ۱ پیمانه
مغز گردو ۱ پیمانه
آرد ۲ قاشق مرباخوری
وانیل به مقدار کافی
پودر هل به مقدار کافی
پودر پسته به مقدار کافی


طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی
مرحله اول
برای تهیه شیرینی پفکی گردویی ساده ابتدای کار زرده تخم مرغ را از سفیده تخم مرغ جدا می کنیم و درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پودر قند را درون الک می ریزیم و روی زرده تخم مرغ الک می کنیم.


مرحله دوم
حالا وانیل و پودر هل را به زرده تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس با دور تند همزن برقی هم می زنیم تا مخلوط زرده تخم مرغ کش دار و روشن شود. در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و روی مواد شیرینی الک می کنیم.


مرحله سوم
در این مرحله مایه شیرینی را به مدت ۳۰ ثانیه هم می زنیم تا بافت مایه آن یکدست شود. در ادامه مغز گردو را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس به مایه شیرینی اضافه می کنیم و هم می زنیم.


مرحله چهارم
حالا فر را روی حرارت ۱۲۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه روی سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس مقداری از مایه شیرینی با قاشق بر می داریم.


مرحله پنجم
در این مرحله تمام مایه شیرینی را به اندازه های کمی بزرگ تر از فندق روی کاغذ روغنی قرار می دهیم، سپس سینی را طبقه وسط فر می گذاریم و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۰ دقیقه درون فر بمانند تا پخته شوند.


مرحله ششم
در نهایت پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم، سپس بدون دست زدن به آن ها اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. در آخر شیرینی های پفکی را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و به همراه چای سرو می کنیم.

 

نوش جان :)

 

ماموریت و اهداف

شركت آذر شهد با پیاده سازی سیستم مدیریت كیفیت بر مبنای استاندارد بین المللیISO 9001:2000 و نیز سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی بر مبنای سیستم تحلیل خطر و كنترل نقاط بحرانی (HACCP) موجبات بهبود مستمر سازمان و رضایت مشتریان خود را فراهم ساخته است.