• اروميه، كيلومتر 4 جاده سرو صندوق پستی 874
  • 32511565-8(044)

طرز تهیه کنافه پنیری

طرز تهیه کنافه پنیری

طرز تهیه کنافه پنیری

مواد لازم تهیه کنافه پنیری
رشته ترکی کادایف  300 گرم
پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای  200 گرم
خامه صبحانه  200 گرم
کره  150 گرم
پنیر پیتزا  به مقدار لازم
پودر پسته  برای تزئیین


مواد لازم برای شربت کنافه 
شکر  2 پیمانه
آب  5 پیمانه
زعفران دم کرده  به مقدار لازم
دارچین  به مقدار دلخواه
عرق بهار نارنج یا گلاب و هل  به میزان دلخواه


دستور تهیه کنافه پنیری به سبک ترکیه ای
در ابتدا به سراغ تهیه شربت این دسر خوشمزه بروید بدین منظور در قابلمه ای 5 پیمانه آب بریزید و قابلمه را روی شعله زیاد گاز قرار بدهید تا بجوشد بعد از این که آب به جوش رسید شکر را به ارمی به آب اضافه کنید و دائما هم بزنید تا شکر درون آب حل شود تا کمی حالت شهد به خود بگیرد. زعفران دم کرده را به شهدتان اضافه کنید و بگذارید تا حدود نیم ساعت شهد بجوشد در پایان کارتان گلاب و یا عرق بهار نارنج را به همراه کمی دارچین به شهد بیفزایید تا طعم و عطر بهتری بگیرد.


حال به سراغ تهیه شیرینی بروید. برای این کار ابتدا رشته های کادایف باز کنید و با دست کمی خرد کنید. کره را به روش بن ماری آب کنید و روی رشته های کادایف بریزید، سپس دو قاشق زعفران دم کرده غلیظ را نیز به رشته ها اضافه کنید.


کف قالب را با کره چرب کنید سپس نیمی از رشته ها را درون قالب بریزید می توانید مقدار کمی زعفران روی کره ها بریزید . با کمک یک جسم سنگین مانند لیوان و یا دست رشته ها را به ته قالب بچسبانید و منسجم کنید.


در ظرف جداگانه دیگری پنیر را به همراه خامه مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند برای راحتی این کار میتوانید از هم زن برقی نیز استفاده کنید.
حال این ترکیب را روی رشته های کادایف درون قالب بریزید و پخش کنید سپس پنیر پیتزا را روی ترکیب پنیر و خامه بریزید.


در ادامه باقی مانده رشته های کادایف را روی پنیر بریزید و با کم فشار آن را منسجم کنید.
فر را در دمای 160 درجه قرار بدهید تا گرم شود. بعد از گذشت حدود 15 دقیقه قالب را در طبقه وسط فر قرار بدهید و بگذارید تا بپزد این کار حدودا 30 دقیقه طول می کشد. در دقایق پایانی شعله بالایی فر را روشن کنید تا لایه رویی کنافه برشته شود.


کنافه را خارج کنید و خیلی سریع شهدی که از قبل آماده کرده اید و سرد شده را روی آن بریزید و بگذارید تا کاملا شهد به خورد کنافه برود. برای تزئیین این دسر خوشمزه می توانید از پودر پسته استفاده کنید. این دسر را باید به صورت گرم و تازه سرو کنید تا مواد میانی آن خنک نشود.

 

نوش جان :)

ماموریت و اهداف

شركت آذر شهد با پیاده سازی سیستم مدیریت كیفیت بر مبنای استاندارد بین المللیISO 9001:2000 و نیز سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی بر مبنای سیستم تحلیل خطر و كنترل نقاط بحرانی (HACCP) موجبات بهبود مستمر سازمان و رضایت مشتریان خود را فراهم ساخته است.