• اروميه، كيلومتر 4 جاده سرو صندوق پستی 874
  • 32511565-8(044)

علائم امیکرون

علائم امیکرون

علائم امیکرون

علائم امیکرون چیست؟ علائم امیکرون چه فرقی با دلتا دارد؟ آیا علائم امیکرون باعث بستری شدن بیمار می شود؟ چه مدت طول می کشد، علائم ظاهر شوند، پاسخ خود را در این مقاله بخوانید. در حالی که تفاوت‌های ظریفی بین آخرین سویه کروناویروس و نمونه‌های قبلی وجود دارد، تا کنون علائم عفونت تقریباً مشابه به سایر گونه ها نظر می‌رسند. با افزایش موارد Omicron در سراسر ایالات متحده، قبل و بعد از تعطیلات، آمریکایی ها در تلاش هستند تا علائم این نوع جدید را از سایر انواع ویروس کرونا از جمله دلتا تشخیص دهند. اکثر آزمایش‌های PCR و آنتی‌ژن سریع می‌توانند Omicron را شناسایی کنند. فقط چند آزمایش وجود دارد که این کار را نمی‌کنند.

شواهد اولیه حاکی از آن است که برای اکثر مردم، حداقل برای کسانی که در مورد واکسن‌های کووید خود به‌روز هستند، به نظر می‌رسد omicron بیماری خفیفی است که می‌تواند شبیه سرماخوردگی معمولی باشد، اما شکل دیگری از ویروس کرونا است.


علائم احتمالی امیکرون کدامند؟
به نظر می‌رسد علائم برجسته‌ای از امیکرون وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

سرفه
خستگی
احتقان و آبریزش بینی
طبق بررسی های انجام شده برخلاف انواع قبلی کرونا، از دست دادن چشایی و بویایی غیر معمول به نظر می رسد. مشخص است که اگر واکسینه شده باشید، به‌ویژه اگر واکسن تقویت‌کننده را تزریق کرده اید، omicron تمایل به ایجاد عفونت‌های خفیف‌تری دارد. آنچه که ما هنوز ندیده‌ایم، حجم قابل توجهی از اطلاعات درباره کارهایی است که omicron در افراد واکسینه نشده انجام خواهد داد.

مدیر بهداشت جهانی در پزشکی اورژانس در نیویورک، می گوید: برای افرادی که واکسینه شده اند، اما دوز تقویت کننده نداشته اند، علائم معمول شامل سرفه بیشتر، تب و خستگی بیشتر نسبت به افرادی است که دوز تقویت کننده را دریافت کرده اند.


تشخیص افتراقی علائم امیکرون
همچنین شواهد جدیدی وجود دارد که نشان می‌دهد امیکرون امکان دارد به اندازه انواع قبلی به عمق ریه‌ها نفوذ نکند. مطالعه‌ای که توسط دانشگاه هنگ کنگ به صورت آنلاین منتشر شد و هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، نشان داد که اگرچه omicron در ریه‌ها شدیدتر است، اما می‌تواند سریع‌تر در دستگاه تنفسی تکثیر شود. به این ترتیب، omicron ممکن است بیشتر شبیه برونشیت عمل کند تا ذات الریه.

معمولاً بیماران مبتلا به برونشیت حاد، تنگی نفس ندارند بیشتر آنها سرفه به همراه خلط دارند. بیماران مبتلا به ذات الریه تمایل به تنگی نفس دارند و نسبت به برونشیت به طور کلی احساس خستگی بیشتری می کنند.

یک مطالعه نشان داد افرادی که مبتلا به کووید بودند و بعداً مجدداً به omicron آلوده شدند ممکن است علائم کمتری نسبت به اولین برخورد خود با این ویروس تجربه کنند.


آیا امیکرون علائم گوارشی یا خستگی ایجاد می کند؟
برخی از علائم ویروس کرونا شامل تهوع، اسهال و خستگی است، اما به نطر می رسد در نوع جدید امیکرون منجر به بروز این علائم نمی شود. این در حالی است که تهوع همیشه یک علامت رایج کووید، از جمله با نوع Omicron بوده است. از طرفی هم مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تهوع و استفراغ را به عنوان علائم شایع این ویروس فهرست می کند.

افراد مبتلا به امیکرون ممکن است علائمی مانند حالت تهوع را بیشتر گزارش دهند، زیرا از دست دادن بویایی با نوع جدید شیوع کمتری دارد. بیماران به علائم خفیف تر مانند حالت تهوع و سرگیجه توجه بیشتری می کنند، زیرا تمرکز آنها بر کاهش ناگهانی بویایی نیست.

علائم گوارشی در کودکان بیشتر از بزرگسالان رخ می دهد، اما ممکن است در بزرگسالان نیز رخ دهد. ویروس می تواند برخی از سلول ها را در دستگاه گوارش بیمار آلوده کند که منجر به مشکلات معده مانند اسهال می شود. عفونت های تنفسی به طور کلی ممکن است باعث شود که افراد هنگام سرفه خلط بیشتری تولید کنند.

خستگی یکی از شایع‌ترین علائم کووید است، خستگی هم با امیکرون و هم با انواع قبلی این ویروس همراه بوده است. با این حال، معمولا اگر فردی علائم کووید را تجربه کند، خستگی تنها علامت آن نخواهد بود. برای تشخیص خستگی ناشی از کووید از خستگی یا فرسودگی معمولی، توجه داشته باشید که آیا به طور ناگهانی بروز می کند یا خیر.


در صورت واکسینه شدن علائم Omicron متفاوت است؟

در واقع، بسیاری از علائم Covid-19 وابسته به وضعیت واکسینه شدن فرد، متفاوت است. علائم بیماران واکسینه شده با دلتا یا کروناویروس اصلی معمولاً سردرد، احتقان بینی، فشار سینوسی و درد سینوسی است در حالی که بیماران واکسینه نشده به احتمال زیاد تنگی نفس و سرفه همراه با علائم آنفولانزا را تجربه می کنند.

افزایش جهانی ویروس کرونا در آغاز سال ۲۰۲۲ سریع تر از همیشه در حال گسترش است. اما آخرین روزهای سال ۲۰۲۱ این خبر دلگرم کننده را به ارمغان آورد که نوع امیکرون بیماری شدیدتری نسبت به امواج قبلی ایجاد می کند. به این ترتیب، دولت ها بیشتر بر گسترش واکسیناسیون تمرکز می کنند تا محدود کردن ترددها.

بیمارانی که در نوع امیکرون واکسن دریافت کردند از سردرد، بدن درد و تب شکایت دارند. علائم مانند یک سرماخوردگی است. افراد واکسینه نشده همان تنگی نفس، سرفه و علائم آنفولانزا را دارند که در بین افراد واکسینه نشده دلتا و کروناویروس اصلی مشاهده می شود.


چه مدت طول می کشد تا علائم ظاهر شوند؟
به نظر می رسد که امیکرون نسبت به انواع دیگر زمان بروز علائم کوتاه تری دارد. پس از اینکه فرد در معرض تماس قرار گرفت، در مقایسه با ۴ تا ۶ روز با دلتا و ویروس کرونای اصلی، کمتر از ۳ روز طول می کشد تا علائم ایجاد شود، مسری شود و تست مثبت شود.

بر اساس داده‌های اولیه، مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک فرد مبتلا پس از قرار گرفتن در معرض علائم ظاهر شود، ممکن است برای omicron کوتاه‌تر از انواع قبلی باشد. علائم از یک هفته کامل به کمتر از سه روز یا کمتر می رسد.

در حالی که تحقیقات بسیار بیشتری مورد نیاز است، منطقی است که یک ویروس بسیار مسری مانند نوع omicron دوره کوتاه تری داشته باشد.

به همین دلیل است که شیوع با سرعت بسیار بیشتری رخ می دهد. ممکن است دوره نهفتگی وابسته به تعدادی از متغیرها، از جمله سن، مشکلات بهداشتی زمینه‌ای و وضعیت واکسیناسیون، کوتاه‌تر یا طولانی‌تر باشد. اینجا هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد.

ماموریت و اهداف

شركت آذر شهد با پیاده سازی سیستم مدیریت كیفیت بر مبنای استاندارد بین المللیISO 9001:2000 و نیز سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی بر مبنای سیستم تحلیل خطر و كنترل نقاط بحرانی (HACCP) موجبات بهبود مستمر سازمان و رضایت مشتریان خود را فراهم ساخته است.